Віддав життя, рятуючи друзів – пам’яті Леоніда Луцика

13:26 31 Серпня 2016

Віддав життя, рятуючи друзів – пам’яті Леоніда Луцика

Серце крається у кожного небайдужого патріота, коли він дізнається про загибель Героя на передовій. Солдат 80-ої окремої десантно-штурмової бригади Леонід Луцик загинув, рятуючи життя побратимів.

Жахливу звістку про війну у рідному краю Леонід Луцик почув, працюючи будівельником. Коли молодому чоловікові додому прийшла повістка, він не став ховатися, як приміром деякі, у Польщі. Леоніда призвали до 80-ої окремої десантно-штурмової бригади у липні 2014 року. Львів’янин залишив вдома п’ятирічного сина та однорічну доньку. У день, коли йому виповнилося 30 років, його з побратимами відрядили до Луганської області. Леонід відстоював українську незалежність у містах Щастя та Лисичанську, у селищі Кримському.

100_0956

У ніч з 18 на 19 грудня вороги кинули у бліндаж гранату. Схопивши гранату, Леонід викинув її. Проте, отримав осколкові поранення легень та серця, які виявилися несумісні з життям. Солдат загинув, врятувавши від смерті побратимів.

Леонід був дуже добрим, – згадує дружина загиблого Оксана. – Він дуже любив дітей та був моєю надійною опорою. До останньої миті я не вірила, що це сталося з Леонідом. Напередодні загибелі, він зателефонував мені, повідомивши, що усе спокійно. Проте, уже зранку військові повідомили, що він загинув….

природа 3073

Леоніда нагородили посмертно орденом «За мужність» ІІІ ступеня, орденом «Честь і слава» від громадської організації «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України» та медаллю патріарха Української православної церкви Філарета «За жертовність та любов України». А нещодавно у школі села Заболоття Ратнівського району Волинської області, де навчався Леонід Луцик, було відкрито пам’ятну дошку. На відкритті побувала дружина загиблого Оксана, його побратим Микола Маланич та інші побратими Леоніда постійно допомагають його сім’ї. Герої не вмирають! Вони живуть у наших серцях!

Юрій СКОБАЛО, Волонтерська хвиля