За фактом розв’язування гібридної війни проти України відкрито кримінальне провадження

17:14 30 Травня 2017

За фактом розв’язування гібридної війни проти України відкрито кримінальне провадження

Прокуратурою Автономної Республіки Крим за матеріалами Служби безпеки України  відкрито кримінальне провадження за фактом розв’язування посадовцями Росії, службовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування АР Крим гібридної війни проти України.

Як повідомляє прес-центр СБ України, йдеться про планування, підготовка або розв’язування агресивної війни чи воєнного конфлікту, а також участь у змові, що спрямована на вчинення таких дій.

Відкрите кримінальне провадження є безпрецедентним, адже вперше правову оцінку отримає інформаційна складова гібридної війни Росії проти України. Важливість цього процесу визначається тим, що агресія Росії принесла знедолення і змусила залишити місця проживання тисячі українських громадян. Це, зокрема, стосується  кримських татар, які вдруге за шістдесят років фактично переживають геноцид з боку тоталітарного режиму. Агентство ООН у справах біженців оцінило кількість внутрішньо переселених осіб у десять тисяч, більшість з яких ‒ кримські татари, а третина ‒ діти.

Під час досудового слідства особливу увагу буде приділено фактам підготовки до анексії Криму та штучного формування у населення півострова, у тому числі через ЗМІ та Інтернет-ресурси, ненависті до народів України.

Належну правову оцінку отримають й інші дії спрямовані на усунення перешкод для вторгнення збройних сил РФ на територію нашої держави та створення умов, у тому числі шляхом маніпуляцій суспільною свідомістю через ЗМІ та Інтернет, для незаконної анексії Автономної Республіки Крим.

Фото: прес-центр СБ України

Фото: BusinessUA.Com

Волонтерська хвиля