За 3 роки війни керівники держави не зробили нічого для боротьби з пропагандою – полковник Костюк

13:31 16 Грудня 2016

За 3 роки війни керівники держави не зробили нічого для боротьби з пропагандою – полковник Костюк

Голова Львівської організації Спілки офіцерів України, полковник Петро Костюк вважає, що нині тільки найкращі представники держави, виконавши свою державницьку функцію, можуть змінити країну.

Про це він розповів під час круглого столу в прес-центрі Leopolis, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

«Є два шляхи змінити систему – через насилля або демократичні процедури. Що в такому разі має робити інтелігенція? Буквально вчора в Інтернеті з’явився лист, який підписали знані українці, серед яких предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав та наш земляк Славко Вакарчук. Вони напряму звернулися до Президента, закликаючи до створення антикорупційних судів. Зважаючи на те, що влада не хоче чи не може, то вчинити свою державницьку дію мають ті, хто називає себе інтелігентами. Вони знають і відчувають, що треба зробити просто зараз», – зазначив Костюк.

Також він розповів, що в Україні не відбувається жодних протидій російській пропаганді, тоді як у Європі створюють відповідні спецпідрозділи.

«Після того як Європарламент ухвалив рішення про протидію інформаційній війні, в наших сусідів почалися відповідні дії. В Чехії, для прикладу, створили спецпідрозділ, який працюватиме при міністерстві внутрішніх справ і боротиметься з російською пропагандою. Що ж відбувається у нас? За три роки війни для боротьби з пропагандою керівники держави не зробили жодних рухів.
У центрі Києва можна придбати книжки, де описують доблесть російської армії. В Інтернеті є фантастична література про події, коли Росія захопила всю Східну Європу і воює з військами НАТО. Про що тут можна говорити?» – додав офіцер.

Любомир ШКІЛЬ, Leopolis.news