З полону звільнено «кіборга» Тараса Колодія

07:57 19 Грудня 2016

З полону звільнено «кіборга» Тараса Колодія

З полону звільнено десантника захисника Донецького аеропорту, львів’янина Тараса Колодія, якого  російські наманці утримували на окупованій території два роки.

Про це на своїй сторінці «Facebook» повідомила Марія Петришин – родичка бійця нагвардії Ореста Петришина, котрого вдалося звільнити з полону ще торік. Уже тривалий час жінка допомагає матері Тараса Колодія, разом з нею борячись за його звільнення.

Перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко повідомила, що Тарас Колодій – уже в Україні й найближичм часом пройде лікування у Києві.

«За дорученням президента, який першим від керівника СБУ дізнався про цю важливу і радісну звістку, Тарас пройде лікування в клініці 4 управління. Вже скоро герой буде у Києві. У Львові , у Києві , в тисячах родин , що вболівали за Тараса і його родину, сьогодні свято! Ми з СБУ , волонтерами, церквою боролися за його звільнення разом майже 2 роки. Працюємо- разом з СБУ і усіма людьми доброї волі разом далі. Маємо разом витягти всіх».

Нагадаємо, що український боєць Тарас Колодій, який захищав Донецький аеропорт, перебував у полоні окупантів понад 650 днів. З 6 січня він перебував на службі у Донецькому аеропорту.

19 та 20 січня, бойовики «ДНР» разом з кадровими російськими військовими двічі підірвали новий термінал Донецького аеропорту, заклавши декілька тонн вибухівки над та під місцем, де «кіборги» тримали оборону. Внаслідок обох підривів термінал було повністю зруйновано, а бетонні плити та міжповерхові перекриття з залізними балками накрили військових. До багатьох «кіборгів» так і не вдалося дістатися. Поранені бійці гинули під завалами від втрати крові, холоду, відсутності води. Деяких добили сепаратисти. 21 січня бойовики захопили у полон Тараса та ще близько 20 військових.

Наприкінці жовтня журналісти видання «Leopolis.info» записали відеозвернення матері полоненого Галини Колодій до міжнародної діаспори про термінову допомогу і сприянню у звільненні героя.

Фото: Радіо Свобода

Волонтерська хвиля