Як в зоні АТО воювала відважна снайпер-візажист

08:02 19 Червня 2017

Як в зоні АТО воювала відважна снайпер-візажист

Вона залишила 6-річну дочку і поїхала на схід України. Вінничанка Марія Вітер більше п’яти місяців пробула на передовій. За цей час 26-річна дівчина навчилася влучно стріляти. Вона брала участь в боях за Слов’янськ і Маріуполь та ледь не загинула під Карлівкою, повідомляє газета Сегодня.

Тендітна дівчина з ідеальним манікюром. В цьому важко розпізнати безстрашного стрільця. П’ять місяців тому Марія Вітер – парикмахер-вісажист за спеціальністю. Вона вирішила взяти в руки зброю. Мама і шестирічна дочка дізналися про це заднім числом.

«Сказала вже тоді, і тоді я говорила тільки мамі сестрі, що я їду, і тут вона дізнається, що у мене присяга. Мама приїхала на присягу. Розплакалася (Сміється)», – розповідає стрілець батальйону «Донбас» Марія Вітер.

За місяць вона навчилася стріляти з автомата зі снайперської гвинтівки й поїхала на схід. В рядах батальона «Донбас» дівчина пройшла пекельні бої: Слов’янськ, Краматорськ, Маріуполь. Проте, справжні жахи були під Карлівкою.

Про влучність дівчини-стрільця бойовики знали й навіть оголосили нагороду за її голову. Проте, Марія каже, що зобов’язана була повернутися живою – до дочки.

«Моя мама була на війні та воювала. Я їй писала, малювала», – розповіла дочка Марії Вітер Софія.

З передової у Вінницю Марія повернулась лише кілька днів тому. Їй разом з дочкою в номері гуртожитку привітала подруга.

«Вона уві сні ще воює. Вона уві сні ще ловить когось. Вона ще в сні хоче ховатися. Я її прошу, там за руку візьму: Маша! Все нормально! Вдома з тобою нічого не відбувається”, – говорить подруга Марії Людмила Поліщук .

Зараз Марія збирається в санаторій під Карлівкою: снайперка отримала тяжку травму спинного мозку. Підлікується – і знову на передову.

Фото: скріншот відео

Волонтерська хвиля