ВР підтримала надання статусу інваліда війни постраждалим на Майдані та в зоні АТО

16:45 21 Лютого 2017

ВР підтримала надання статусу інваліда війни постраждалим на Майдані та в зоні АТО

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект, який передбачає надання статусу інваліда війни особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, які дістали під час участі в Революції гідності та в районі проведення антитерористичної операції.

Про це повідомляє Укрінформ.

За ухвалення законопроекту 5697 «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» проголосував 261 депутат. У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що залишається законодавчо не врегульованим статус громадян, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції.

Водночас бiльшiсть постраждалих, які не отримали інвалідність, не мають законодавчо визначеного статусу, що унеможливлює отримання ними пільг. Законопроектом пропонують надати право на встановлення статусу учасника бойових дій особам, які дістали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), що не призвели до інвалідності, під час участі в Революції гідності та включені до відповідного переліку осіб, який затверджує Міністерство охорони здоров’я.

Проектом передбачено, що ця норма не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних сил та інших військових формувань, які дістали тілесні ушкодження під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з подіями Революції гідності.

Водночас пропонується надати право на встановлення статусу інваліда війни громадянам, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, а також населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.

За орієнтовними розрахунками, обсяг додаткових витрат з Держбюджету становитиме 6324,2 тис. грн (без урахування осіб, які в складі сімей одержують житлові субсидії).

Фото: volynnews.com

Волонтерська хвиля