Волонтери закликають долучитися до будівництва Центру бійців АТО на Франківщині

11:32 12 Вересня 2016

Волонтери закликають долучитися до будівництва Центру бійців АТО на Франківщині

У селі Клубівці Тисменицького району на Івано-Франківщині поранені майданівці та учасники АТО власними силами створюють реабілітаційний центр.

Волонтерів у роботі підтримують місцевий парох, голова сільської ради Клубівців та мешканці села. Про це повідомляє видання Курс. Районна та вища влада від допомоги учасникам АТО в цьому випадку усунулися. На запрошення волонтерів, які відновлюють під реабілітаційний центр покинуту резиденцію священика, не відгукнулися ні голова Тисменицької РДА, який живе в цьому ж селі, ані виходець з Клубівців міністр культури Євген Нищук.

Реабілітаційний центр «Бандерівський схрон»  створюють майданівці з 9-ї сотні, більш відомої як «Михайлівська Січі». Цю ініціативу провадить сотник «Михайлівської Січі», голова громадської організації Ігор Чернецький. До його ініціативи доєдналося 60 учасників Революції гідності. Через поранення, які не дозволяють бути на фронті, він із товаришем Євгеном Гарагулею взялися за організацію реабілітаційного центру для поранених атовців, а також вдів, дітей та родин захисників. Побратимам допомагає боєць батальйону «Донбас» Валерій Лавринов.

На Прикарпаття січовики приїхали завдяки дружнім майданівським зв’язкам.  Тут отримали підтримку настоятеля церкви Покрови Пресвятої Богородиці отця Петра та знайшли порозуміння з сільською владою та громадою.

«Івано-Франківська область найкраще підходить, щоби відігріти душу бійцям», – уважає Ігор Чернецький, маючи на увазі поєднання історії і сучасності. За його словами, на Франківщині панує особлива атмосфера ще й тому, що тут ще «свіжий» досвід УПА.

shron-banderivskyj-1

З ініціативи священика волонтери отримали закинутий будинок – колишнє житло пароха. В радянський час в будиночку була сільська амбулаторія і квартира лікаря. В часи незалежності споруда занепадала. Тож її довелося ремонтувати. Взялися за роботу власними силами. За місяць оновили хатину, склали піч. І вже 13 травня чекають перший – пробний – заїзд. Його учасники, а це наразі буде не більше 7 чоловік, приїдуть на умовно кажучи фізичну реабілітацію – допомагатимуть січовикам закінчити перебудову будинку під реабілітаційний центр.

«Вже можемо приймати 10-12 чоловік. Але плануємо ще добудувати приміщення для ванни-туалету та господарські. Щоби з вересня могти приймати до 24 чоловік – три групи», – пояснює Ігор Чернецький.

Сама реабілітація, як це бачать волонтери, складатиметься з трьох складових: фізична, психологічна і творча. «Бандерівський схрон» співпрацює з «Творчою Криївкою» і переймає їхній метод творчої реабілітації. Також готова до роботи група з 8 волонтерів-психологів.

Однак, на добудову реабілітаційного центру,активістам коштів та робочих рук, оскільки старої хати, зведеної у 30-х роках для центру замало. Потрібно ще багато іншого для комфортного відпочинку.

Допомогу будівельними матеріалами можна надсилати на відділення Нової пошти у місті Тисмениця Івано-Франківської області. Можна також допомогти, надіславши кошти на картку «Приватбанку» 4149625808580813 (Ігор Чернецький). Зв’язатися з волонтером можна за телефоном. 0669591912  Волонтери будуть вдячні за кожну гривню, перепост чи будь-яку іншу посильну допомогу.

Волонтерська хвиля Фото: видання Курс.