Волонтери врятували ветерана АТО від каліцтва, виготовивши реабілітаційний тренажер

08:01 26 Травня 2017

Волонтери врятували ветерана АТО від каліцтва, виготовивши реабілітаційний тренажер

Про жителя села Костянтинівка Мелітопольського району Запорізької області Олексія Грищенка, який служив у 72-й окремій механізованій бригаді і влітку 2015 року в бою був важко поранений в спину, Факти розповідали раніше. Незважаючи на тяжкість каліцтва і вирок лікарів (з приводу паралічу ніг один з медиків сказав його дружині: «Ви повинні змиритися»), боєць не впав духом і робить все, щоб відновитися, виснажуючи себе фізичними вправами.

Добре, що поруч з Олексієм перебуває любляча дружина Надя, син-підліток і бойові побратими, члени Мелітопольської «Самооборони», волонтери, парафіяни храму Різдва Святої Богородиці. Не залишилася осторонь від потреб захисника України і влада – як місцева, так і обласна. В середині січня сім’я переїхала в новий будинок, придбаний за бюджетні кошти.

Взимку, влаштувавши журналістам екскурсію по новому будинку, дружина Олексія Надія Грищенко показала кімнату, перетворену в тренажерний зал.

«Сьогодні привезли шведську стінку, встановлять її тут, біля входу, – розповідала тоді господиня. – Чоловік буде займатися, і син, звичайно, теж. А ще нам мелітопольська фірма виготовить необхідний для відновлення Олексія тренажер-вертикалізатор (він дозволяє приводити тіло пацієнта у вертикальне положення в період реабілітації. – Авт.). Харківський науково-дослідний інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатності виділяв нам імпортний тренажер на півроку. Чоловік сідав на нього, потім піднімався і імітував ходьбу … Купити такий же нам не під силу, він стоїть, як автомобіль, – близько 10 тисяч доларів».

Проте, мелітопольські умільці пообіцяли зробити аналог. І ось тренажер виготовили, привезли і встановили. Олексій відразу його випробував. На його думку, український аналог навіть краще, ніж американський вертикалізатор, який йому давали напрокат.

«Мелітополь – круте місто», – не приховує захоплення Надія. – Які чудові у нас фахівці! Чоловікові такий тренажер просто необхідний. Коли нам подзвонили з підприємства і сказали, що замовлення готовий, я буквально стрибала від радості».

Скільки часу Олексій проводить на тренажерах?

Тільки на вертикалізатори треба щодня займатися три рази в день по годині. А ще чоловік повинен руки тренувати і розтяжку робити. Так що виходить цілий робочий день. Але вертикалізатор – це основне, бо без нього внутрішні органи взагалі не функціонують, як годиться.

Вам довелося оплачувати цей пристрій?

Ні, нам його подарував мелітопольське підприємство. Пощастило, що знайшлися такі майстри. Поки ми користувалися харківським тренажером, то шукали подібний. Адже, той через півроку треба було повернути, тому що в ньому потребували інші бійці. Мелітопольське приватне підприємство «Swag-котли» спеціалізується на виготовленні запчастин до тракторів і опалювальних котлів, побутових і промислових. Але і на потреби української армії тут відгукуються з готовністю.

«Ми робили командно-штабну машину батальйону «Донбас», пічки-буржуйки, коптильню, на кухню листи і форми для випічки хліба», – розповідає керівник мелітопольського підприємства Вадим Станчев. – Коли бійці стояли в Широкино буквально на голому місці, ми допомагали їм обживатися … Щодо тренажера для Олексія Грищенка мені подзвонив Радіон Павлюк – теж, як і я, самооборонівець, учасник бойових дій: «Є проблема – треба вирішити». Я приїхав до Костянтинівки, подивився тренажер – важко зробити, але реально. Точно такий же ми не змогли б виготовити. Імпортний тренажер зроблений з алюмінію, наш – зі сталі, але принцип роботи той же. Конструктор Віктор Коротков, людина з величезним виробничим досвідом, протягом двох місяців з восьмої години ранку до п’ятої вечора робив креслення по фотографіях. Потім на комп’ютері подивилися, як ця система буде працювати. Далі перейшли до виготовлення тренажера. Це була шефська допомога нашого підприємства бійцеві Олексію Грищенко.

А ви могли б робити такі тренажери на замовлення?

Нічого складного в цьому немає. Важливо було зрозуміти принцип роботи.

Скільки ж коштуватиме вітчизняний аналог?

Точно не скажу, але вийде вдвічі дешевше американського.

«Вперше в Україні з’явився реабілітаційний тренажер Made in Melitopol», – говорить Олексій Грищенко, освоюючи техніку. – «Шкода, не знаю всіх поіменно, хто брав участь в його виготовленні, але вдячний кожному. Тепер моє завдання – стати на ноги».

За матеріалами агенції Факти

Волонтерська хвиля