Ветеран АТО потонув у річці, рятуючи дітей

11:02 13 Липня 2017

Ветеран АТО потонув у річці, рятуючи дітей

На Тернопільщині 60-річний ветеран АТО, котрий рибалив на річці Серет, кинувся рятувати трьох хлопчиків. Відважному рятівнику вдалося витягнути двох дітей. Однак, рятуючи третього, він пішов під воду, повідомляє ТСН.

На місці, де сталася трагедія, купатися заборонено. Про це свідчать попереджувальні таблички. Однак, діти та дорослі, зазвичай, не зважають на них, бо біля берега мілко. Лише місцеві знають, що поруч зачаївся глибокий вир. Днями у нього потрапили три хлопчики – брати 9 та 12 років і їхній 8-річний товариш. Усі, як з’ясувалося, не вміли плавати.

Рятувати малят кинувся Михайло Дроздовський. Його син каже, що батько полюбляв рибалити неподалік мосту. Зі своєї заводі він й побачив халепу та кинувся запобігти смерті дітей. Дроздовський півтора року прослужив сапером у 14-му мотопіхотному батальйоні, де відомий за позивним «Дід». Повернувся з війни без поранень.

«Він такий був відчайдушний, ніколи не думав про себе, а старався комусь помогти, від себе віддати, щоб комусь щось помогти», – каже дочка загиблого Людмила.

«Не вагаючись, кинувся у воду. Йому вдалося виштовхати на мілину двох дітей. Рятуючи третього, потонув сам», – розповів син загиблого Михайло.

Слова рідних підтверджують і рятувальники.

«По закоченінню, який він був, виглядало так, ніби він допомагав, тому що руки були так в нього направлені, так ніби він виштовхував», – пояснив керівник Чортківської рятувальної станції Олександр Казьмін.

Переживаючи біль втрати, родину Дроздовських гріє лише думка, що чоловік врятував життя чужим дітям. Їх батьки вже висловлювали подяку та співчуття.

Чоловік не зміг врятувати одного з двох братів. За життя іншого, 9-річного Романа, тепер борються у районній лікарні. Мама Романа, яка оплакує старшого сина, ще не каже молодшому про загибель братика. І запевняє, що дітям завжди забороняла ходити на річку.

«Сказали, що хочуть погуляти на вулиці. І взяли рюкзачок, навіть не показали, що вони винесли в ньому. Виявилося, взяли змінні трусики і рушник. Потім, через годину чи півтори, сказали, що менший син в реанімації», – розповіла Ольга Волощук.

Хлопчик у лікарні пробуде щонайменше тиждень. Його старшого братика поховають у четвер. Тоді ж містяни прощатимуться і з Михайлом Дроздовським. Його уже вважають місцевим героєм.

Фото: ТСН

Волонтерська хвиля