В Україні відкриють медцентр реабілітації атовців від контузії – Аваков

16:05 25 Червня 2017

В Україні відкриють медцентр реабілітації атовців від контузії – Аваков

У листопаді цього року планується відкрити медичний центр для реабілітації воїнів, які дістали контузій від вибухів.

«Уже запущена програма з реабілітації людей, які дістали контузії від вибухів. Ми робимо медичний центр. Це спеціальний центр, який розташовуватиметься у Київській області, на який вже виділено бюджет цього року», – сказав Арсен Аваков кореспонденту агентства Інтерфакс-Україна.

За його словами, це один з проектів із реабілітації постраждалих від посттравматичного синдрому, які запускає міністерство внутрішніх справ.

Аваков зазначив, що МВС планує представити свої проекти на РНБО, наголосивши, що комплексна програма з реабілітації постраждалих від посттравматичного синдрому, на його думку, повинна мати «державне значення».

«Це комплексна програма, яка повинна мати державне значення … Загалом наше бачення проекту ми запропонуємо для РНБО. Думаю, що Олександр Валентинович (Турчинов – ред.) зможе потім запропонувати якісь комплексні заходи», – сказав глава МВС.

Раніше у своїй статті «Стратегія гібридного миру» для «Української правди» міністр внутрішніх справ навів дані, згідно з якими з початку російської агресії учасники антитерористичної операції після повернення із зони АТО вчинили близько 500 випадків самогубств.

Арсен Аваков нагадав про загальновизнаний міжнародний стандарт військових конфліктів: 90-95% учасників бойових дій згодом мають медичні (пов’язані з нервовою системою) і соціальні проблеми, а у близько третини діагностується посттравматичний синдром, результатом якого нерідко бувають самогубства.

Він також зазначив, що за інформацією Міжнародного правозахисного центру «Ла Страда Україна», уже у 2015 році кількість звернень членів сімей учасників АТО зі скаргами на побутове насильство зросла увосьмеро.

Фото: sites.google.com

Волонтерська хвиля