У Львові презентуватимуть благодійну виставу про історичні події в Україні

13:07 22 Червня 2017

У Львові презентуватимуть благодійну виставу про історичні події в Україні

У п’ятницю, 23 червня, на підтримку добровольчих батальйонів АТО презентуватимуть благодійну виставу  «Посттравматична рапсодія» про історичні події в Україні, яка відбудеться в залі Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва м.Львова (вулиця Академіка Гнатюка, 11).

Як повідомляє Кримська світлиця, Україною мандрує вистава «Посттравматична рапсодія» за п’єсою Дмитра Корчинського. Режисер Вадим Дишкант розповів, що автор п’єси Корчинський зі своїм сином був під Іловайськом. Сина поранили.

Герой п’єси – сучасний український воїн, який воював під Іловайськом. Він раптово опиняється в ХІІІ столітті, де натрапляє на князя, пораненого в битві на Калці. Потім вони рятують з рук сучасних сепаратистів гетьмана Петрика з ХVІІ століття. Далі троє героїв з різних часів опиняються в полоні спочатку у Нестора Махна, а потім – у німецьких окупантів часів Другої світової війни.

В діалогах героїв проявляється парадоксальність мислення драматурга. Під кінець вистави героя рятує студентка консерваторії, яка пішла захищати Україну на Донбасі.

Герой з полегшенням думає, що все це йому ввижалося внаслідок травми. Він запитує пораненого сусіда, звідки той. Сусід відповідає, що він козак надвірної сотні князя Костянтина Острозького. Часи змішуються. Українці захищають Європу від Азії і борються за Незалежність Батьківщини.

Вистава розпочинається, переривається і завершується піснями кобзаря Тараса Компаніченка. Актори – професійні і самодіяльні, серед яких волонтери і учасники бойових дій. Тому грати їм було легко.

Тарас Компаніченко говорить: «Ми хотіли привернути увагу до того, що ми живемо не в часи злодіїв, а в добі героїв, в добі волонтерів, в добі парамедиків».

Фото Анатолія Зборовського

Волонтерська хвиля