Стрічка про Донецький аеропорт дебютувала в Запоріжжі

08:01 17 Січня 2017

Стрічка про Донецький аеропорт дебютувала в Запоріжжі

Вчора, 16 січня, у запорізькому кінотеатрі ім. Довженка відбувся Допрем’єрний показ документального фільму «Воїни духу». Запорожці побачили його на три доби раніше, ніж переглядатимуть решта українців.

Про це повідомляє кореспондент Depo.Запоріжжя.

Безперечно, у стрічки «Воїни духу», яка, як зазначають авторки на афіші, використовуючи військовий сленг, розповідає «про крайні дні, години, хвилини героїчної оборони Донецького аеропорту», буде чимало критиків. Адже це не перша документальна стрічка на цю тему, кадри, зняті в аеропорту його захисниками ми також бачили, історії, подібні тим, що розповідають його герої, які пройшли пекло і повернулися, – теж чули. Утім, зі своєю головною задачею – вирвати глядача з комфортного постсвяткового існування і поставити віч-на-віч із війною, яка триває і забирає життя найкращих, – фільм впорався. Кому за це дякувати, хлопцям, що відзняли під обстрілами найоптимістичніші кадри і найщиріші посмішки, кіборгам, які постфактум згадують події, чи авторкам Ганні Мартиненко та Тетяні Кулаковській, що зібрали це в одну стрічку, вирішувати глядачу.

У фільмі майже немає закадрового тексту: кадри з аеропорту чергуються зі спогадами. Перші вражають оптимізмом захисників, другі – беземоційністю розповіді про найстрашніше: загибель побратимів, поранення, полон.

Хоча кадри, що використані у фільмі, відносяться до різних часів оборони аеропорту, сама стрічка охоплює доволі невеликий проміжок часу – останні дні: газову атаку терористів, руйнування вежі, самого терміналу, вихід бійців.

Два найяскравіших фрагменти – виконання гімну України: вперше – автентичного, після якого кіборги відкривають автоматний вогонь по ворогу, вдруге – з дещо зміненими словами, в якому сподівання українців на перемогу вже втілені у життя. (На превеликий жаль Гімн в залі ніхто не підхопив, сподіваємося, що це станеться на наступних показах). Вірш Василя Симоненка закільцьовує композицію фільму: «Народ мій є, народ мій завжди буде…»

І в цьому немає жодних сумнівів, адже перед показом на сцену кінотеатру піднялися ці самі Воїни Духу – запоріжці, що оборонили аеропорт. Повна зала людей, що не вмістила всіх охочих подивитися стрічку, аплодувала їм. Оплесками зустріли глядачі і пропозицію запорізького кіборга, депутата міськради В’ячеслава Зайцева перейменувати одну з вулиць міста на честь загиблого захисника аеропорту Олександра Пивоварова.

Звісно, згодом з’являться нові стрічки про героїзм наших бійців у російсько-українській війні, можливо, більш вдалі, адже велике краще бачиться на відстані. Утім, фільм про події, що відбувалися у Донецькому аеропорті у ці січневі дні лише два роки тому, ще обпечений війною, і тим цінний.

У Києві та решті великих міст України «Воїнів духу» побачать 19 січня. З того часу стрічка вийде в український прокат. Тож після 19 січня переглянути стрічку зможуть всі охочі, готові подивитися в очі війни.

Фото: Depo.Запоріжжя

Волонтерська хвиля