Солдат, якого рік оплакувала мати, повернувся додому

09:05 5 Вересня 2016

Солдат, якого рік оплакувала мати, повернувся додому

Більше року львів’янка оплакувала смерть свого сина, який пішов на війну. Проте одного дня він несподівано повернувся додому.

46-річна Ольга Погребняк досі не може повірити у те, що сталося, називаючи це дивом. Жінка самотужки виховувала двох синів – 22-річного Олексія та семирічного Микиту. Влітку 2014-го старший пішов служити добровольцем. Повернувшись додому з роботи, вона побачила записку на столі сина. За час його служби отримала лише кілька коротких дзвінків від Олексія. А згодом – похоронку.

“25 серпня позаминулого року він востаннє телефонував, а 28 серпня повідомили, що сина Альоші в мене більше немає,” – витираючи сльози, розповіла Ольга. – “Якби не Микита, не знаю, чи дала б собі раду із цим безмежним горем. Я йому про загибель Альоші розповіла, але не одразу, дуже переживала, як він сприйме. Звичайно, спочатку повірила офіційним паперам. Але потім, коли тіла не віддали, почала сумніватися.

У травні 2015 року Ользі прийшла sms з невідомого номеру: «Мамо, я живий». Жінці хотілося плакати від радості. Проте вона подумала, що це можуть бути шахраї, які повідомляючи, що людина у полоні, потім намагються тягнути із жертви гроші.Правоохоронці визначили, що повідомлення надійшло з Донеччини, зробивши висновок, що це можуть бути шахраї, оскільки Олексія немає у списках полонених та зниклих безвісти.

П`ятого серпня, коли вже підходила річниця, як сина оголосили загиблим, Ользі наснився яскравий та великий кущ калини:

“Калина символізує материнство і уособлює дім, батьків, все рідне. Може, це якийсь знак від мого Альоші…?” – написала Ольга на своїй сторінці у соцмережах.

А наступного дня Олексій повернувся! Виявилося, що увесь час він перебував у полоні, а те sms саме він і надіслав.

Волонтерська хвиля за матеріалами BBCcCNN, Фото: BBCcCNN