Проти Савченко можуть відкрити справу за оприлюднені списки полонених

10:27 12 Січня 2017

Проти Савченко можуть відкрити справу за оприлюднені списки полонених

За фактом розголошення народним депутатом Надією Савченко прізвищ зниклих і полонених українських військовослужбовців може бути порушене кримінальне провадження.

Про це в коментарі Українській правді заявив представник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига.

«Закон говорить про особливий порядок оприлюднення інформації про військовослужбовців. А частина осіб зниклих або полонених на території ОРДЛО – це наші військовослужбовці. Тут є порушення закону про боротьбу з тероризмом. В цьому аспекті можливий початок якогось кримінального провадження в цій справі», – повідомив посадовець.

Водночас, він зазначив, що частина правозахисників вітає таку ініціативу Савченко, як вітає будь-які кроки щодо пришвидшення звільнення українських заручників.

«Якщо є люди, які вважають, що їхнє право на приватність є порушене, то вони можуть звертатися з заявою. Може бути відкрите кримінальне провадження за ст. 182 ККУ – незаконне збирання, зберігання, використання поширення інформації про особу без її згоди. Провадження може бути відкрите слідчим або прокурором лише на підставі заяви», – сказав Михайло Чаплига.

Фото: 24 канал

Волонтерська хвиля