Представників дочірньої структури «Яндексу» в Україні підозрюють у державній зраді

17:27 29 Травня 2017

Представників дочірньої структури «Яндексу» в Україні підозрюють у державній зраді

Співробітники Служби безпеки України провели санкціоновані обшуки в офісах дочірньої структури російської компанії «Яндекс».

Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Під час обшуків в офісах компанії у Києві та Одесі, правоохоронці встановили, що менеджери компанії незаконно збирали, накопичували та передавали до Росії персональні дані українських громадян: особисті дані, рід занять, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів, електронних адрес та акаунтів у соціальних мережах.

Оперативники спецслужби задокументували, що серед громадян про яких до РФ передавали інформацію є співробітники правоохоронних та спеціальних органів, військовослужбовці Збройних Сил України, інших підрозділів, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, працівники органів державної влади та управління. За даними СБ України, інформація передавалась спеціальним службам РФ для планування, організації та проведення розвідувальних, диверсійних, інформаційно-підривних операцій в нашій країні на шкоду суверенітетові України, територіальній цілісності та недоторканості.

У ході обшуків співробітники СБУ виявили серверне обладнання та документацію, які будуть направлені для проведення експертизи, що перевірить факти збору, накопичення та передачі російській стороні персональних даних громадян України. Експерти також проаналізують перенаправлення трафіку українських користувачів на російські сервери, а також перевірять координацію протиправної діяльності з території Російської Федерації.

Триває досудове слідство у рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 111 Кримінального кодексу України.

Фото: прес-центр СБУ

Волонтерська хвиля