Порошенко передав «Золоту Зірку» вдові капітана Андрія Кизила

15:36 31 Березня 2017

Порошенко передав  «Золоту Зірку» вдові капітана Андрія Кизила

Президент України Петро Порошенко передав вдові загиблого капітана Андрія Кизила, удостоєного звання Герой України посмертно, орден «Золота Зірка».

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зазначимо, що нагороду Порошенко віддав у руки маленькому синові загиблого Героя України.

Додамо, що президент присвоїв високе звання капітану Кизилу за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

«Зараз, коли скажеш Андрій Кизил, можливо не всі ідентифікують, хто є Андрій. А якщо скажеш, що він воював під позивним «Орел», всі чітко згадують Авдіївку, ті бої. Бо він був справжнім військовим орлом», –  наголосив Порошенко.

Нагадаємо, що капітану Андрію Кизилу, який загинув під час оборони Авдіївки, було присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» за проявлений героїзм. 29 січня 2017 року командуванню 1-го механізованого батальйону було поставлено бойове завдання розгорнути два спостережні пости перед передовими позиціями противника. Того дня, о 4-ій годині ранку штурмова група капітана Кизило з числа 19 бійців, висуваючись на позиції для зайняття спостережних постів, виявила диверсійно-розвідувальну групу противника та вступила у вогневе зіткнення.

В результаті бою противник був вимушений відступити до своїх позицій. Під час відходу сил терористів розпочався артилерійській обстріл зі сторони противника. Капітаном було прийнято рішення зайняти взводний опорний пункт противника для збереження життя та здоров’я військовослужбовців, які входили до складу штурмової групи.

Під час зайняття взводного опорного пункту терористів розпочалось бойове зіткнення штурмової групи з переважаючими силами противника. В результаті бою противнику було нанесено втрати в кількості 20 терористів. Одного бойовика «ДНР» взято в полон.

Після бойового зіткнення капітаном Андрієм Кизило було організовано оборону даного взводного опорного пункту до підходу основних сил 1-го механізованого батальйону. Під час оборони взводного опорного пункту штурмова група капітана відбила атаку противника. Під час відходу сил противника розпочався артилерійський обстріл зі сторони терористів. Приблизно о 9:40 в результаті прямого попадання артилерійської міни в окоп капітан Андрій Кизило та ще двоє військовослужбовців зі складу його штурмової групи загинули.

Волонтерська хвиля