Польсько-український проект «Добрий брат» провів реабілітацію для понад 200 атовців

15:39 12 Травня 2017

Польсько-український проект «Добрий брат» провів реабілітацію для понад 200 атовців

Спільний проект львівських волонтерів та польського центру реабілітації «Добрий брат» за 3 роки війни зумів надати допомогу для понад 200 військовослужбовців та бійців добробатів.

Про це сьогодні на прес-конференції розповіли представники проекту, повідомляє кореспондент Волонтерської хвилі.

Основна ціль проекту – це соціальна адаптація та реабілітація воїнів, які повертаються до мирного життя. Керівник проекту у Львівській області Тетяна Давидовська відзначає, що воїнам в першу чергу потрібна моральна підтримка.

«Я готувалась до прес-конференції і взяла дані в Міноборони щодо проведення реабілітації українських солдатів. За весь час бойових дій державою було реабілітовано 240 бійців. В той час нашим фондом було проведено реабілітацію понад 200 атовців», – зазначає Тетяна Давидовська.

Реабілітація військових проходить в Польщі, в містечку Осяк, поблизу Гданська. Реабілітація одного солдата вартує 650 євро. Польські колеги проводять її за значно меншою ціною спеціально для військових з України.

«Добрий брат» спеціалізується на хворобах опорно-рухового апарату. Незважаючи на таку вартість, знаходяться благодійники, які готові профінансувати лікування бійців. У фонді зазначають, що один меценат готовий профінансувати лікування 25 бійців.

Реабілітаційний центр в Польщі готовий прийняти 33 особи за один раз, тож у фонді сподіваються залучити додаткові кошти, щоб відправити повну групу у Польщу.

«Наші вояки потребують не просто нашої уваги, а любові та участі в їх реабілітації. Ми можемо допомогти не лише фінансово, але й просто поговорити, запросити в кіно чи на концерт», – підсумувала Тетяна Давидовська.

Фото: rylkov-fond.org

Назар ПРИТУЛА, Волонтерська хвиля