На Форумі видавців презентуватимуть комікси про «кіборгів» з Донецького аеропорту

17:44 6 Вересня 2016

На Форумі видавців презентуватимуть комікси про «кіборгів» з Донецького аеропорту

Під час Форуму видавців у Львові, 16 вересня, презентуватимуть перший випуск коміксів «Кіборги: Історія трьох», який розповідає про оборону Донецького аеропорту.

Про це повідомив на прес-конференції координатор волонтерської організації «Львівський Лицар» Андрій Салюк.

До автора ілюстрацій Дмитра Ткаченко звернулися представники громадської організації «Вірні традиції» з пропозицією намалювати події біля Донецького аеропорту.  Вні відразу погодився. Волонтери зустрічалися з хлопцями, які брали участь у обороні аеропорта, записували діалоги. А пізніше Дмитро Ткаченко малював до них картинки.

«Ми відтворювали екіпірування кожного бійця окремо», – розповідає Дмитро Ткаченко. – «Ми намагалися встигнути видати цей комікс до Форуму видавців, тому й були певні часові рамки. У нас була вже конкретна історія, яку слід було помістити на 32 сторінках. Адже комікс у класичному варіанти має саму таку кількість сторінок. Окрім цього, важко також малювати на військову тематику, коли до цього ніколи з цим не працював. Інколи доводилось по-кілька разів все перемальовувати. Кожного дня в нас був відбір по ескізах, зустрічі безпосередньо з кіборгами, які мене консультували».

У першому випуску коміксу розповідається про трьох побратимів із львівської 80-ї окремої аеромобільної бригади. Одного із них було важко поранено під час затяжних боїв за аеропорт. Евакуацію солдати не було можливості провести. Двоє побратимів вирішили спробувати врятувати його, ризикуючи власними життями. Друзі виносили пораненого вояка у 30-градусний мороз, не маючи, ані зброї, ані бронежилетів.

«Я був одним із цих трьох хлопців про яких, власне, і йдеться у коміксі. Усі події та діалоги тут реальні, ми лише забрали кілька складних моментів, бо розраховуємо, що це читатимуть діти. Для мене дуже важливо, що цю історію почує якнайбільше людей», – зазначив боєць львівської 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Іван.

11

«Перший випуск коміксів надрукували накладом 10 тисяч примірників українською мовою та 2 тисячі англійською мовою за кошти благодійників.» – повідомив Андрій Салюк. – «Журнал має формат А4 та 32 кольорові сторінки. Ініціатори видання коміксу запевняють, що ціна за примірник буде невисокою. Спочатку вони планують розповсюджувати журнал у книгарнях Львова, а пізніше – й усієї України. За кошти, вилучені з продажу, мають намір видавати наступні випуски журналу та частину грошей віддавати на психологічну та фізичну реабілітацію військових, які повертаються з АТО».

Як повідомив Андрій Салюк на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук», 16 вересня, о 19.00 в актовій залі львівської обласної організації «Українського товариства охорони памяток історії та культури» (м. Львів, вул. Коперніка,40-а) відбудеться презентація книги «Кіборги: Історія трьох».

Волонтерська хвиля Фото з книги коміксів «Кіборги: Історія трьох», за матеріалами zik.ua. та ZAXID.NET