Мистецтво, яке допомагає: благодійна виставка-аукціон «Бог біля тебе»

16:58 10 Жовтня 2016

Мистецтво, яке допомагає: благодійна виставка-аукціон «Бог біля тебе»

У четвер, 13 жовтня, до Дня захисника України, у арт-ресторації «Під Левом» (площа Ринок, 20) відбудеться благодійна персональна виставка-аукціон картин Роксолани Йолич «Бог біля тебе». Початок – о 19:00.

Про це повідомляється на сторінці благодійної виставки-аукціону «Бог біля тебе» у соцмережі «Facebook».

Молода художниця Роксолана Йолич вирішила пожертвувати 10 своїх картин на підтримку резонансної громадської ініціативи: кошти, які вдасться виручити за полотна, мисткиня скерує на запис сучасних фронтових пісень у рамках масштабного соціально-мистецького проекту Пісні Війни.

У програмі благодійного аукціону: «Пісні Війни» наживо у виконанні воїнів, а також прем`єра кліпу українського десантника Богдана Ковальчина і Арсена Мірзояна «Бог біля тебе». Ведучий вечора – Юрій Федечко.

Арт-ресторація «Під Левом» працює як галерея, у якій постійно триває виставка картин молодих художників. Причому митці отримують можливість показати свою творчість у стінах ресторану, розташованого у самісінькому центрі Львова, абсолютно безкоштовно.

Роксолана Йолич – художниця. У 2014-2015 рр. мала дві персональних виставки у Франції – у Французько-українському інформаційно-культурному центрі (м. Париж). Чимало картин молодої мисткині є у приватних колекціях. Роксолана бере активну участь у різних благодійних проектах: «Добре Серце – Щедрі Руки» (збір коштів для ремонту дитячої кімнати дозвілля та частково лікарняної палати для діток з вадами серця), «Розфарбуй Лікарню» та ін.

У квітні 2016-го відбулась перша персональна благодійна виставка художниці у Львові, де було представлено 15 картин, кошти від продажу яких скерували на ремонт кардіопалати Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ.

У травні 2016-го Роксолана Йолич взяла участь у благодійному аукціоні «А ми тую козацькую славу підіймемо»: кошти від продажу картин художників були передані на реставрацію історичного корабля – чайки «Пресвята Покрова». Того ж місяця мисткиня доєдналась до міжнародної виставки «Lviv Art Fair» у Львівському палаці мистецтв (експозиція увійшла у десятку світових фестивалів «Art Fair»).

Соціально-мистецький проект «Пісні Війни» – масштабна громадська ініціатива, завданням якої є пошук та запис на професійній студії звукозапису пісень, створених українськими воїнами, які воювали та досі воюють на сході України. Надзавдання проекту – зберегти сучасну україномовну військову пісню як у контекстах музичної культури й патріотичного виховання, так і в контексті історії України. Мета проекту – запис та випуск компакт-диску під назвою «Пісні Війни», який об’єднає близько 15 україномовних пісень, написаних українськими захисниками під впливом пережитого у зоні АТО.

Усі пісні для альбому «Пісні Війни», вихід якого заплановано через рік – до Дня захисника України, 14 жовтня 2017 р., будуть записані у дуетах воїнів із професійними артистами. З відомих українських музикантів у проекті – вокальна формація Піккардійська терція, співаки Павло Табаков та Арсен Мірзоян, сівачки Ірина Доля та Анна Чеберенчик, лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, Фома із групи «Мандри», фронтмен гурту «Мері» Віктор Винник та інші. Організатор проекту – журналіст та промоменеджер Галина Гузьо.

Запланований тираж збірки сучасних українських фронтових пісень «Пісні Війни» – 5000 примірників. Більша частина тиражу буде безкоштовно цільово розповсюджена у зоні воєнних дій на сході України, а також по військових частинах, полігонах і госпіталях України. Частину дисків буде передано у музичні школи та музичні училища по всій країні.

Старт проекту: 31 травня 2016 р. відбулася всеукраїнська радіопрем’єра пісні !Дорога на схід! (музика – Павло Табаков, слова – Василь Фесюк), яку виконали п`ятеро українських воїнів, які пройшли АТО, воюючи у найгарячіших точках війни на Донбасі: Максим Перев’язко, Тарас Гривул, Богдан Ковальчин, Андрій Шевчук і Петро Комендат.

До 13 жовтня, дня благодійної виставки-аукціону в арт-ресторації «Під Левом» відбудеться прем`єра третього синглу у рамках проекту “Пісні Війни” – пісні «Бог біля тебе» у виконанні воїна Богдана Ковальчина та співака Арсена Мірзояна.

Волонтерська хвиля  Фотоколаж зі сторінки благодійної виставки-аукціону «Бог біля тебе»