КОМУ ПОТРІБНІ ВОЛОНТЕРИ?

03:02 14 Серпня 2016

КОМУ ПОТРІБНІ ВОЛОНТЕРИ?

Більшість з нас звикли любити Україну вдома на дивані. Під пиво і футбол. Сварити недолугу й корумповану абстракту владу, коментувати переважно невтішні новини із зомбодошки.

Інших якась загадкова причина зриває з насидженого теплого місця і веде туди, де комусь важко, часом стріляють, гинуть і дістають поранення добрі люди і буває страшно. Ніхто не змушує, але ті ІНШІ вважають, що інакше не можна.

В серпні 2014-го, коли на Сході було особливо тривожно, важко і непевно, 33-річний Павло Шевчук з Сокільників відпросився з рієлторської праці і вкотре поїхав волонтером туди, де воювали добровольці з ДУКу. Під Новоамвросіївкою потрапив під лютий обстріл «лугандонів». Важка контузія з проникаючим пораненням у голову звалила з ніг. За кілька днів після поранення, вже у львівському шпиталі, Павло впав у кому.

Спершу складну операцію бралися зробити київські лікарі. Називали суму, еквівалентну 60 тис. євро. Найперше цікавилися не станом пораненого, а платоспроможністю батьків.

Одночасно батько Павла звернувся до австрійської клініки у Лінці. Французький хірург, що має оперувати Павла, дізнавшись його історію, відмовився від свого гонорару у 38 тисяч євро. То ж сума до сплати мала скласти 22 тисячі євро. Астрономічна цифра для небагатої родини Шевчуків.

Операція була запланована на грудень минулого року. Завдяки приватним благодійникам, доброчинним фондам Павла перевезли до австрійської клініки і назбирали грошей. Але поки-що лише частину.

8d47962e-ea5f-42ce-98ee-105360dd4462

Павло давно опритомнів, але погано говорить, йому двоїться в очах, порушена координація рухів, ледве ходить.

Богдан Шевчук, батько пораненого волонтера, досі збирає гроші на операцію, що може повернути сина до більш-менш нормального життя. Він каже: “Велику допомогу надає монастир австрійського міста Лінс. Монахи безкоштовно приймають у своїй гостьовій кімнаті родичів поранених, годують, ведуть перемовини з лікарями, пояснюють, що Україна бідна країна і просять про знижку. Заради наших поранених бійців у Польщі призупинили будівництво храмів. Збирають по церквах гроші на необхідну медичну апаратуру”.

Змучений пошуками грошей на лікування сина-волонтера, Богдан Шевчук звертався навіть до народних депутатів і львівської мерії. Один парламентар пожертвував 2 тис. грн. Львівські діти провели аукціон саморобок і назбирали для Павла більше – 2160 гривень. Львівська міська рада оцінила рани волонтера в 1000 гривень.

Зараз завдяки добрим людям складено 7 тисяч євро, бракує 15 тисяч. Австрійські лікарі та французький хірург терпляче чекають, хоча плановий термін операції давно минув.

Нашим волонтерам потрібна Україна. Тепер «нібито-українські» чиновники, можновладці та ін. починають забувати, що саме завдяки добровольцям та волонтерам фронт пролягає саме там, де пролягає. Не по берегах Дніпра чи Збруча. Чи потрібні волонтери формальній українській владі? Вони потрібні Україні. Значить – нам!

0963522457, батько Богдан Шевчук, кошти можна переказати в будь-який з доброчинних фондів, що допомагають Павлові Шевчуку одужати. Батько радо зустрінеться з доброчинцями і надасть рахунки фондів.

Святослав ЯВОРІВСЬКИЙ, Leopolis.news