Історія переселенця: пройти війну, щоб жити під мостом

14:02 21 Вересня 2016

Історія переселенця: пройти війну, щоб жити під мостом

Переселенець із Донецька Сергій Колос, який після Майдану пішов на війну, нині змушений жити під мостом у Києві, бо йому відмовили в наданні житла в Стрию. Стрийські чиновники відправляють чоловіка по житло в Донецьк, де він прописаний, а хатинку, яку просив віддати йому ветеран, спалили невідомі.

Свою історію боєць ІІ афганської роти батальйону «Айдар» з позивним «Улянич», інвалід війни, майданівець Сергій Колос розповів для того, щоб суспільство дізналося, як через амбіції «місцевого князька» та байдужість чиновників людина, яка справді заслуговує на допомогу, може залишитися без даху над головою.

Сергій Колос народився і до 2014 року жив у Донецьку. Коли розпочалася Революція гідності, відразу поїхав до Києва, щоб відстоювати права своєї держави. Там чоловік познайомився з мешканцем Стрия Андрієм Корчаком, якого 18 лютого 2014-го вбили на Майдані.

aton4 «Ще коли Андрій був живий, ми приїздили до Стрия. Саме у Стрию, на вулиці Дрогобицькій, 167, у липні 2014 року я зареєструвався як переселенець. Саме зі Стрия я відбув на службу в Луганську область, де в батальйоні «Айдар» проходив службу», – розповів «Улянич».

Отримавши перше поранення на війні, Сергій Колос приїхав до Стрия і звернувся до місцевих депутатів із проханням виділили йому будинок, який колись був генераторною станцією Стрийського військового аеродрому. Будинок є за межами аеродрому, на городі людей, які, до слова, є родичами інваліда війни. Колишня генераторна не належить до військового майна, адже була тимчасовою спорудою. Цей факт підтвердили в Міноборони у відповіді на офіційний запит: «Земельна ділянка на вул. Дрогобицькій, 167, на нашому обліку не стоїть».

Сергію Колосу депутати усно дозволили перевезти речі в цей будиночок і запевнили, що він буде його. Оскільки в міській раді не було коштів, щоб відремонтувати житло, гроші збирали небайдужі. Крім того, чоловік залишив будівельникам картку, на яку перераховували його заробітну плату. Загалом за два роки на картку перерахували близько 80 тис. грн. За ці кошти в генераторній зробили майже капітальний  ремонт: відремонтовано дах, вікна, підлогу, стіни. Крім того, біля будинку викопали свердловину і провели електрику в дім.

«Саме тому, що будівля є біля дому, де мешкають мої родичі, я попросив віддати її мені. На війні отримав дуже багато поранень, останнє – дуже важке. Я став інвалідом другої групи довічно: заново вчився ходити, говорити, їсти. Тож дуже важливо, щоб поруч жили люди, які зможуть допомогти, подивитися за мною, за потреби викликати «швидку». Тож 2015 року звернувся в департамент соціального захисту, щоб отримати офіційне право проживати в цій будівлі. У департаменті відповіли, що не можуть надати мені таке право, бо я не є мешканцем Стрия. Нагадаю, що саме зі Стрия я пішов на війну, бо був зареєстрований там. Однак скільки разів я не звертався, вже будучи інвалідом ІІ групи, мені все одно відмовляли», – розповів Сергій Колос.

Попри відмову в департаменті, чоловік не хотів здаватися, тож продовжував ремонт. Одного дня він поїхав, щоб подивитися, що вже зробили будівельники. Того ж дня до генераторної приїхав чоловік, прізвище якого Кізима, який представився директором аеродрому «Львів 2». Чоловік сказав «Уляничу», що ця земля йому подобається, тож будинку чоловік не отримає, і попросив забиратися геть.

Ба більше, згодом Кізима зняв табличку з військового клубу в Самборі та прибив на приміщення генераторної. Пізніше той самий Кізима сказав Сергію Колосу, що за місяць і сліду генераторної не залишиться. І дійсно через якийсь час її підпалили, згодом приїхали два екскаватори й почали руйнувати будівлю. Учасник АТО викликав поліцію, але та нічого зробити не могла, бо жодна зі сторін конфлікту не має документів.

http://leopolis.news/wp-content/uploads/2016/09/aton2.jpg

Сергій Колос звертався також до Президента та Верховної Ради. У відповіді Андрія Парубія є прохання надати інвалідові війни цю земельну ділянку та будівлю, адже вона належить не Міноборони, а громадянам України. На звернення спікера в департаменті соцзахисту відповіли традиційною відпискою: Сергій Колос не є мешканцем Стрия, тож не може отримати там землю.

«Нині я живу в Києві, під мостом на Трухановому острові. Світла немає, туалет на вулиці. Коли викликали швидку допомогу, мене не змогли знайти, бо немає такої адреси – під мостом. Тому я хочу на своєму прикладі показати, як складно переселенцям, інвалідам війни, учасникам бойових дій відстоювати право, яке гарантує держава», – розповів Сергій Колос.

У департаменті соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації дуже здивувалися, почувши цю історію, адже, відповідно до чинного законодавства, інваліди війни мають право на першочергове забезпечення житлом. Водночас Сергія Кізиму в управлінні соціального захисту населення Стрийської РДА відмовилися навіть реєструвати у списку тих, хто потребує поліпшення житлових умов. У Львівській ОДА переселенцеві пообіцяли допомогти, тож ця історія матиме продовження. Сподіваємося, що позитивне.

Леся БУРБАН, Leopolis.news