ІЛ-76: суд визнав генерала винним у загибелі 49 бійців

09:08 28 Березня 2017

ІЛ-76: суд визнав генерала винним у загибелі 49 бійців

Суд виніс вирок генералу Віктору Назарова, встановивши, що він недбало поставився до своїх обов’язків, внаслідок чого 49 військових загинуло в авіакатастрофі літака ІЛ-76 в червні 2014 року.

Відповідну ухвалу прийняла суддя Павлоградського міжрайонного суду Наталія Самоткан, передає Depo.Дніпро.

Генерал буде нести відповідальність за ст. 425 КК України у вигляді 7 років позбавлення волі. До набрання чинності вироку суду Назарову залишили запобіжний захід у вигляді застави у 97 тис. грн.

Також суд постановив стягнути із Міноборони компенсацію родичам загиблих у розмірі по 500 тис.грн.

Генерал Назаров має відшкодувати державі близько 130 тис. грн, які було витрачено на досудові експертизи.

Відповідно до ухвали, генерал-майор Назаров, перебуваючи на посаді заступника начальника штабу АТО, та виконуючи обов’язки начальника штабу АТО, не прийняв до уваги довідку розвідки про те що противник озброєний засобами протиповітряної оборони в районі летовища Луганську, що призвело до знищення військового літака ІЛ-76 ЗСУ, який перевозив зведену роту десантників. В катастрофі загинуло 40 військових 25 ОПДБр та 9 членів екіпажу літаку.

Літак ІЛ-76 мав доправити підкріплення з Дніпра до оточеного аеропорту Луганськ в ніч на 14 червня 2014 року.

Генерал Назаров, згідно зі своїми службовими обов’язками, мав усі засоби, щоб завадити загибелі військових, але, недбало виконуючи свої обов’язки, не скористався ними.

Також в катастрофі було втрачено майно у сумі 28 млн. гривень, але суд не став стягувати з нього ці збитки. Суд залишив за Міноборони право звертатися до суду, щоб стягнути з Назарова цю суму.

Суд залишив Назарову звання-генерал майор. Суддя відмітила, що обвинувачуваний має нагороди та позитивно характеризується з місця служби.

Довідка: Генерал-майор Віктор Назаров – єдиний обвинувачений у службовій халатності, що призвела до гибелі 40 десантників 25-ї бригади та 9 членів екіпажу. В ніч на 14 червня 2014 року ІЛ-76 вилетів з бійцями і мав здійснити посадку на аеродромі Луганська, проте був збитий ворожою ракетою. Генерал Назаров своєї вини не визнає, перед родичами загиблих вибачатися відмовляється. Захисники генерала Назарова стверджують, що ІЛ-76 з українськими десантниками був збитий в небойових умовах. Керівники силових відомств у суді дають покази, як під копірку. Мати одного з загиблих у катастрофі Іл-76 на суді вдарила Назарова по голові.

Назаров у 2014 перебував на посаді першого заступника начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ.

Фото: РИА Новости Украина

Волонтерська хвиля