Діаспору просять врятувати Героя України

20:48 19 Вересня 2016

Діаспору просять врятувати Героя України

Українців по всьому світу закликають врятувати бійця АТО та Героя України – 28-річного майора Олександра Петраківського. Про це медіапорталу української діаспори VIDIA повідомила співзасновниця благодійного фонду «Save Lives Together» Антоніна Левчук.

Олександр Петраківський очолював групу спеціального призначення оперативного командування «Північ» Збройних Сил України. Група військових під його керівництвом отримала завдання забезпечити проходження колони техніки Збройних Сил та сил добровольчого батальйону «Айдар» до аеропорту Луганськаю 20 липня 2014 року військові потрапили у засідку під містом Щастя. Під час  бою Олександр Петраківський отримав важке поранення в голову. Однак, продовжував керувати діями групи та виносив поранених у безпечне місце. А це дозволило забезпечити передислокацію колони.

«Він віддав свого шолома пораненому бійцеві, а вже за мить йому самому в голову влучили осколки від набою. Але навіть тоді Олександр, стікаючи кров’ю, й далі тягнув у прихисток свого сержанта. Він урятував бійця, але сам тепер у комі», – розповідають про Героя на сайті «Save Lives Together», де триває збір коштів.

Через лікарську помилку учасник бойових дій провів два роки у комі. Пізніше за висновками комісії лікарів ЗСУ та МОЗ Олександру було рекомендовано продовжити лікування за кордоном – у американському місті Х’юстон, що в штаті Техас. На лікування офіцера потрібно майже 700 тисяч доларів.

Влітку усі засоби масової інформації повідомляли, що батько Петраківського навіть виставив на продаж синову медаль – Героя України. Але наразі необхідну суму досі не зібрано.

Допомогти Героєві можна – тут.

Волонтерська хвиля Фото: благодійний фонд «Save Lives Together»